Юридична перевірка квартири – комплекс заходів, спрямованих на виявлення та мінімізацію ризиків, пов'язаних із купівлею квартири на первинному чи вторинному ринку нерухомості. Проведемо юридичний аналіз усіх необхідних документів для максимального захисту Ваших прав та забезпечення безпеки угоди купівлі-продажу.

Вартість юридичної перевірки квартири

Юридична перевірка квартири у новобудові
(первинний ринок нерухомості)

  • перевірка забудовника
  • перевірка схеми інвестування
  • перевірка наявності судових спорів щодо об'єкту будівництва
  • юридичний аудит усіх учасників будівництва та схеми інвестування
  • аналіз договору

Строки: 3 робочих дні

Юридична перевірка квартири
(вторинний ринок нерухомості)

  • перевірка продавця
  • перевірка історії перепродажу квартири
  • перевірка наявності судових спорів щодо квартири та продавця
  • перевірка наявності арештів, обтяжень, іпотек
  • аналіз договору

Строки: 2 робочих дні

Результат юридичної перевірки квартири

Результати правового аналізу ми надаємо у письмовому висновку.

Наш юрист з нерухомості в Києві та Київській області розписує для вас усю перевірену інформацію, вказує на джерела, робить висновки, допомагаючи вам у прийнятті рішення.

До письмового висновку додаються скріншоти з реєстрів, рекомендації щодо усунення ризиків, оцінка ризиків, посилання на чинне законодавство.

Більше половини людей землі – візуали. Інформація, подана в усній консультації, погано засвоюється і може трактуватися неоднозначно, а часто – навіть неправильно. Інша справа – письмовий висновок за результатами юридичної перевірки квартири. Його ви зможете перечитувати безліч разів, ставити уточнюючі питання, і навіть через довгий час – знову освіжити у пам'яті отримані дані. Письмова юридична перевірка квартири – це найкращий спосіб отримати якісну юридичну консультацію та зберегти свій час, гроші та зусилля.

Ризики, які можна виявити під час юридичної перевірки квартир

Шахрайство

Продаж квартири особою, яка не має на неї законних прав.

Продавець без повноважень

Відсутність у продавця або у представника повноважень на вчинення правочину, правочин за підробленими документами

Будинок під знесення

Квартира може перебувати в будинку, призначеному для знесення за рішенням суду

Судові суперечки

Квартира може бути предметом судових розглядів.

Борги

Наявність боргів у продавця може бути підставою для подальшого судового спору про визнання правочину недійсним.

Відсутність комунікацій у будинку

Юридична перевірка квартири на вторинному ринку: чи потрібна?

Багато хто помилково вважає, що покупка квартири в давно побудованому будинку не несе жодних ризиків. Нотаріус перевірить документи продавця на квартиру, наявність арештів та обтяжень – хіба цього мало для спокою покупця? Судова практика показує, що недостатньо. Часто виникають ситуації, коли людина, яка продає вам квартиру, сама купила її законно, і в нотаріуса немає жодних підстав відмовити у проведенні угоди. Але через час може виявитися, що шахраєм виявилася людина, який продавав квартиру вашому продавцю. У таких випадках довгий ланцюжок угод жодним чином не може врятувати від витребування квартири. із незаконного володіння від кінцевого покупця. Страждає, надалі, саме останній, хто купив квартиру.

Саме для цього перед покупкою важливо проводити юридичну перевірку квартири з максимальним дослідженням історії перепродажу квартири. Під час аналізу квартири важливо перевірити:

  • продавця та пов'язані з ним ризики (судові розгляди, претензії родичів, подружжя, наявність боргів тощо);
  • об'єкт нерухомості (його історія, права на нього);
  • угоди щодо об'єкта нерухомості та їх законність;
  • права третіх осіб на нерухомість (банки, фінансові компанії, держава та ін.).

Наші кейси з перевірки квартир на вторинному ринку.

✅Звернувся клієнт із запитом на термінову перевірку при купівлі квартири. Надала йому інформацію щодо документів, які необхідні для перевірки. Вранці направив мені документи на перевірку, оплатив рахунок на юридичні послуги і в той же день ввечері отримав висновок з результатами аналізу. Як виявилося, продавець отримала квартиру в дар від батьків. При перевірці батька і матері продавця (минулі власники) виявилося, що з ними судився сусід через залиття його квартири. Суд стягнув більше 400 тисяч гривень, і сусід вже подав в суд позов про визнання договору дарування квартири їх доньці недійсним. І підстави для задоволення позову були, оскільки дарували квартиру саме з метою не платити борг – це фіктивна угода. Як результат моєї перевірки – клієнт відмовився від угоди, попередній договір та всі договори з ріелторами були розірвані. Клієнту повернули і завдаток і кошти, сплачені рієлторам. Клієнт задоволений шукає собі кращу нерухомість.

✅Клієнт знайшов квартиру на вторинці та звернувся до мене з проханням здійснити перевірку перед купівлею. Як виявилося, нотаріальний бланк договору купівлі-продажу (за яким квартиру купив продавець) не було зареєстровано. В подальшому взагалі виявилося, що документи були підроблені. Клієнт від угоди відмовився, чим позбавив себе довгих судових процесів на багато років.

✅Ріелтор елітної нерухомості звернувся до мене з запитом на перевірку квартири на вторинному ринку для його клієнта. Перевірку квартири я здійснила, але вирішила розширити аналіз і перевірити введення будинку в експлуатацію та всі документи на цей будинок. Як виявилося, будинок здали в експлуатацію після реєстрації права власності. Це означає, що гіпотетично могло існувати одночасно дві квартири. Угода по квартирі по документам ще не зданого будинку мали б бути скасовані. Клієнт був попереджений про всі можливі ризики, які були максимально застраховані в договорах після довгих годин переговорів. Ріелтор врятував свою репутацію. Клієнт задоволений його та моєю роботою.

✅Під час перевірки квартири та власника виявилося, що у власника є виконавчі провадження про стягнення з нього боргів. Нотаріус зазвичай при угоді перевіряє сторін лише по реєстру боржників, а в цій ситуації парадоксальним чином власник в реєстрі боржників не перебував, хоча мав не закриті виконавчі провадження. Клієнт від угоди відмовився.

Які документи необхідні для проведення юридичної перевірки квартири?

Для квартир у збудованому будинку (вторинна нерухомість):

1. Копія правовстановлюючих документів на квартиру.

2. Копія технічного паспорту.

Для квартир у новобудовах (первинна нерухомість) – достатньо надати нам номер телефону менеджера відділу продажів, і всі необхідні нам для роботи документи ми витребуємо самостійно.

Як замовити юридичну перевірку квартири?

1. Зателефонуйте нам, або напишіть у будь-який з месенджерів.

2. Укладаємо договір, здійснюється часткова передоплата.

3. Надаємо в обумовлений термін письмовий висновок за результатами перевірки.

4. Адвокат може виїхати з вами на укладання договору завдатку або договору купівлі-продажу.

5. Ви зможете ставити запитання, доки вам не стане все кристально ясно і зрозуміло, ми постараємося вам максимально все просто роз'яснити та допомогти розібратися.