Записатися на консультацію
+38 (093) 030 34 24Якщо ви маєте право на отримання квартири у власність, але не можете своє право реалізувати, слід використати процедуру визнання права власності через суд.
Найбільш поширеними випадками для подання таких позовів до суду є:
Я адвокат зі спеціалізацією у сфері нерухомості, більше 8 років захищаю права моїх клієнтів, у тому числі у судовому порядку, у тому числі у справах про визнання права власності на нерухоме майно.
 
Юридичний супровід визнання права власності через суд
 
Дзвоніть зараз:
+38093 030 34 24  або   +38097 399 27 79
Досить часто буває так, що забудовник завершив будівництво, здав будинок в експлуатацію, але не дає згоди на реєстрацію права власності інвестора на новобудову. Іноді у забудовників є законні підстави, але є й такі справи, коли забудовник зник, або не завершує процес реєстрації права власності через незалежні від нього обставини, або просто порушує права інвесторів. Тоді необхідно звернутися до суду з позовом про визнання права власності на новобудову.
Важливо, що за багатьма договорами справді можна отримати задоволення позову про визнання права власності на новобудову.
Найгірший варіант – це якщо у вас укладено попередній договір купівлі-продажу квартири. За попереднім договором покупець отримує право купити квартиру лише у майбутньому. Тобто інвестор ще не купив квартиру чи права на неї, а лише збирається їх купити. Тому все, що можна зробити майбутньому покупцю за попереднім договором – вимагати повернення коштів та розірвати договір у порядку, передбаченому договором.
Якщо ж у вас інвестиційний договір або договір про участь у фонді фінансування будівництва або договір про купівлю-продаж майнових прав, або дериватив, то ви маєте шанс на визнання права власності на новобудову (квартиру/офіс/апартаменти). Але ви зможете визнати свої права через суди лише у випадку, якщо ви оплатили та отримали за актом приймання-передачі майнові права на квартиру. Досить часто трапляються випадки, коли забудовник не передає за договором навіть після повної оплати право власності на майнові права, а тому визнати право власності на новобудову через суд за таким договором може бути малоймовірним. Якщо ж у вас акт приймання-передачі майнових прав підписано замовником будівництва, то у вас є законне право захищати свої інтереси у суді.
Якщо вам потрібні послуги з визнання права власності в судовому порядку, звертайтесь до нас за номером:
+38 (093) 030 34 24
або напишіть нам у будь-якому з месенджерів:
Якщо ви вступили у спадок, але отримали від нотаріуса відмову у видачі свідоцтва про право власності на нерухомість, значить право власності у спадок ви зможете отримати тільки через суд. Причини відмови можуть бути різними, серед яких:
1. Відсутність документів.
Визнання права власності у порядку спадкування передбачає збирання доказової бази про наявність прав на спірне майно та виправдання причин,
чому права спадкодавця не були належним чином оформлені.
2. Прорущений строк.
Також підставою для подання позову про визнання права власності може бути суперечка зі спадкоємцями або пропуск
строку на подання заяви про прийняття спадщини. Пропущені терміни поновлюються, а спадкоємець отримує своє визнане право власності
через нотаріуса (через відновлення термінів) або через суд.
3. Суперечки з спадкоємцями.
Спори зі спадкоємцями також можна вирішити у судовому порядку шляхом подання позову про визнання права власності у порядку спадкування.
Важливо пам'ятати, що до отримання відмови від нотаріуса, суд не розглядатиме ваш позов, оскільки суд визнає, що ви не здійснили всі необхідні дії, які мали право вчинити відповідно до чинного законодавства, для досудового вирішення проблеми.
Якщо вам потрібно отримати визнання права власності у порядку спадкування, звертайтесь за контактами на цій сторінці.
На жаль, виникають ситуації, коли забудовники неспроможні завершити будівництво деяких об'єктів. Під такий ризик підпадають новобудови або висотні будівництва, що продаються в розстрочку, для добудови яких у забудовника не вистачило коштів, оскільки будівельні матеріали піднялися в ціні.
У такому разі, інвестори можуть отримати визнання права власності на будівельні матеріали або об'єкт незавершеного будівництва через суд.
Для визнання права власності на будівельні матеріали через суд, у вас має бути договір із забудовником, за яким ви отримуєте майнові права на квартиру. Тоді ви зможете говорити про те, що маєте право на реєстрацію у майбутньому за вами прав на новий та зданий в експлуатацію об'єкт, але для того, щоб добудувати його, вам потрібно стати власником будівельних матеріалів чи об'єкту незавершеного будівництва.
Така сама ситуація може бути і з будівництвом котеджем або хаунхаусом. При правильному оформленні договору на вигідних для інвестора умовах, інвестор може звернутися до суду з позовом про визнання права власності на об'єкт незавершеного будівництва та самостійно завершити здачу в експлуатацію та добудувати такий об'єкт.
Варто сказати, що частими є випадки, коли реєструється право на незавершений об'єкт будівництва на стадії готовності 10-20%. Законодавство не встановлює нижньої межі. Але якщо забудовник може за собою зареєструвати таке право у нотаріуса, то інвестор може його отримати лише через суд.
Також подають позови про визнання права власності на будівельні матеріали подружжя, які спільно в шлюбі здійснили будівництво будинку, але не здали його в експлуатацію та не зареєстрували право власності. Якщо поділ спільного майна проходить досить конфліктно, то можна визнати право власності на ½ будівельних матеріалів, щоб надалі можна було продати ці будівельні матеріали, або спільно ввести об'єкт в експлуатацію у майбутньому. Якщо у вас виник конфлікт, або ви потребуєте судового закріплення ваших прав на нерухомість – звертайтесь до нас.
Для визнання права власності на майно за давністю володіння потрібне дотримання наступних умов:
Наприклад, у справі № 151/411/21 суд задовольнив позов про визнання права власності на квартиру за давністю володіння, оскільки користувач отримав її від колгоспу в 1988 році, вільно, відкрито та безперервно користувався нею понад 10 років і вона нікому не належить, оскільки колгосп був ліквідований.
Досить часто через суд визнають за давністю володіння право власності на земельну ділянку. При цьому, важливо, щоб земля нікому не належала, а володіння було відкритим та безперервним.
Для того, щоб звернутися до суду з позовом про визнання права власності на земельну ділянку, потрібно отримати:
Якщо у вас виникла потреба звернутися до суду з позовом про визнання права власності за давністю володіння, ми з радістю допоможемо вам.
Будинок збудований без дозвільних документів – це самочинне будівництво. Будівництво без права користуватися землею – це також самочинне будівництво.
Судовий порядок визнання права власності на самочинне будівництво є непростим процесом. Суду треба довести поважність причин, чому інакше здійснити будівництво було неможливо.
Наприклад, гараж було збудовано у 80-х роках ХХ століття, коли не було жодних дозвільних документів, і права на землю не оформлялися належним чином. Тоді варто підготувати документи про технічний стан гаража, отримати докази того, що на будівництво гаража була законна воля, на той момент, діючої влади і надати докази, що визнання ваших прав на гараж не порушує інтересів третіх осіб.
Для визнання права власності на самовільне будівництво дуже важливо довести, що таке будівництво не порушує жодних будівельних норм та стандартів. про що виходить відповідний висновок.
Якщо проблема у землекористуванні, то важливо надати всі документи, що підтверджують наявність права отримати право користування землею (наприклад, оферта про укладення договору оренди земельної ділянки, на якій у вас є нерухомість у власності тощо).
Зі збором усіх необхідних доказів вам допоможе наш адвокат. Якщо вам потрібна допомога, звертайтесь до нас.
Правові підстави
Коли можна визнати право власності на земельну ділянку через суд?
Позов про визнання права власності на земельну ділянку подається лише у випадку, якщо є суперечка про право чи невизнання прав (справа №227/3750/19). Наприклад, вам відмовили у наданні права власності на земельну ділянку під вашим будинком у процесі приватизації, або якщо є суперечка між спадкоємцями щодо спадщини або якщо ви не можете зареєструвати своє право на земельний пай (ухвала Верховного Суду у справі 563/1407/19).
Якщо процедура приватизації була завершена, але сім'я довгий період користувалася земельною ділянкою, то спадкоємці мають право отримати через суд рішення про надання права продовжити процедуру приватизації замість спадкодавця.
Ми маємо досвід успішного вирішення справ про визнання права власності на земельну ділянку, оскарження приватизації та спорів між спадкоємцями. Якщо у вас виникла суперечка щодо земельної ділянки, ви можете звертатися до нас.
05/05/2022
Юрист з нерухомості розказує, що можна купити та як це зробити (актуально на травень 2022)
 
15/04/2022
Як менше втратити грошей при розірванні договору оренди
 
24/10/2021
Як повернути завдаток, якщо ви виявили, що квартиру купувати ризиковано та відмовилися від угоди?