Переуступка квартири в новобудові – це договір, згідно з яким права та обов'язки первинного інвестора на квартиру продаються іншій особі – новому інвестору. Наприклад, інвестор уклав із забудовником попередній договір купівлі-продажу квартири. Забудовник розпочав будівництво. До оформлення інвестором права власності на житло він вирішив продати квартиру. Але оскільки квартира ще не збудована, то продати її він не може. Він може лише продати свої права інвестора комусь іншому. Така форма покупки називається переуступкою квартири в новобудові.

Купівля квартири через переуступку більш ризикована, ніж у забудовника. Я, як юрист з новобудов, більше 8 років допомагаю інвесторам вкладати свої гроші у нерухомість із мінімальними ризиками.

 

Юридичний супровід переуступки квартири в новобудові

 

Дзвоніть зараз:

+38093 030 34 24  или   +38097 399 27 79

Ризики та недоліки переуступки квартири в новобудові

Головне, що потрібно розуміти, купуючи квартиру по переуступці – придбання може бути мінімально ризикованим лише тоді, коли будинок уже збудовано та здано в експлуатацію. Тоді залишиться перевірити:

 • Продавця (право на укладання договору, наявність арештів та обтяжень майна, наявність судових спорів).
 • Забудовника (наявність судів, які можуть спричинити оформлення права власності на квартиру).

Якщо ви вирішили купити квартиру з переуступки на стадії будівництва, ризиків набагато більше.

+

Варіантів може бути багато:

 • продавець та забудовник - це пов'язані особи, а переуступка - лише частина схеми продажу;
 • продовець відчув негаразд,и і хоче продати об'єкт у довгобуді чи безперспективній новобудові;
 • продавець просто хоче заробити на ціні квартири;
 • продавець не в змозі самостійно виплатити всю суму забудовнику.
+

Коли ви є первинним інвестором, то при укладанні договору із забудовником є можливість вести переговори та вносити до такого договору важливі зміни. Переуступка квартири в новобудові означає, що ви погоджуєтесь на всі умови договору із забудовником, який до вас підписав первинний інвестор.

+

За договором переуступки квартири ви платите гроші первинному інвестору, а всі спірні моменти щодо будівництва потрібно буде вирішувати із забудовником. При цьому, забудовник несе перед вами відповідальність тільки в межах суми договору з первинним інвестором. Наприклад, перший інвестор укладає договір із забудовником на суму 10 тис. доларів. Але Вам поступається квартирою вже за ціною 30 тис. доларів. Але квартира ще не побудована, і у разі порушень сторони забудовника він відповідатиме перед вами в межах умов та сум первинного договору (10 тис. у.о.), стороною якого ви стали по переуступці.

+

Практично у всіх договорах інвестування передбачено право забудовника вимагати комісію під час переуступки (до 10%). Зрештою, це призводить до подорожчання вартості квартири для покупця.

Послуги юриста з супроводу переуступки квартири включають:

Запитайте адвоката

Для отримання консультації щодо Вашої ситуації, звертайтесь за номером:
+38 (093) 030 34 24 або напишіть нам у будь-якому з месенджерів

Основні питання про переуступку квартири

+

Від покупця вимагається мінімальний пакет документів:

 • паспорт;
 • ідентифікаційний код;
 • дозвіл чоловіка (дружини) на оформлення угоди.
+

Процедура складається з таких етапів:

 • перевірка об'єкта інвестування (аналіз проблем із дозвільною документацією, ризики порушення термінів будівництва та здачі в експлуатацію);
 • перевірка забудовника (залученість до судових процесів, наявність арештів);
 • перевірка договору переуступки квартири у новобудові;
 • перевірка первинного договору інвестування;
 • перевірка схвалення забудовника на переуступку квартири;
 • підписання договору про переуступку прав на квартиру.
+

Ризики є в обох випадках. Якщо будинок вже зданий в експлуатацію, то ризики є мінімальними. Якщо переуступка квартири на стадії будівництва, то краще прямий договір із забудовником, так як при покупці у забудовника ви можете вести переговори щодо зміни умов договору, а під час переуступки – погоджуєтеся на ті умови, які вже були підписані першим інвестором.

+

За результатами оформлення угоди покупець отримує:

 • оригінал договору переуступки;
 • оригінал первинного договору інвестування та всі акти до нього;
 • письмову згоду забудовника на переуступку;
 • документи, що підтверджують розрахунки первинного інвестора із забудовником;
 • документи, що підтверджують ваші розрахунки з інвестором.
+

Якщо основний договір (інвестиційний, про участь у ФФБ, дериватив, купівлі-продажу майнових прав, про участь у кооперативі тощо) укладений у простій письмовій формі (не нотаріальна), то й переуступка має бути не нотаріальною. Комісію за згоду забудовника сплачує продавець. У покупця витрат на оформлення немає.

Але якщо переуступка у вас за попереднім договором, який має бути лише нотаріальним, то витрати на оформлення включають:

 • збір в пенсійний фонд-1 %
 • державне мито – 1%
 • послуги нотаріуса– від 4500 грн.
Сторони зазвичай домовляються про оплату 50/50 або повну оплату всіх витрат тільки покупцем. За законом, на продавця покладається 1% пенсійного збору.

+

Для мінімізації ризиків рекомендуємо замовити повну перевірку покупки через переуступку. Таку перевірку ми ділимо на етапи, які поступово оплачуються. Тобто, якщо на 1 етапі виявиться, що інвестування невигідне, то наступні етапи ви не оплачуватимете і заощадите ваші кошти та нерви.

Наш досвід юридичного супроводу переуступок сотні об'єктів дозволив розробити таку систему, яка була б максимально вигідною для наших клієнтів, оскільки ми зацікавлені в успішному інвестуванні нашими клієнтами. Багато наших клієнтів знову звертаються до нас через 5-7 років, щоб перевірити вже не квартиру, а будинок, або котедж, тому що їхні доходи зросли, і вони хочуть бути спокійними та впевненими у новій угоді.

Багаторічний досвід юридичної практики у сфері захисту прав на нерухомість допомагає мені приймати вигідні для клієнтів рішення. Я не маю на меті надавати масові послуги. Моя послуга є унікальною для кожного клієнта, відповідає потребам та особливим вимогам. Якщо потрібна повна перевірка та відповідальне рішення – чудово, якщо клієнту потрібна перевірка лише окремого питання чи аналіз договору – не проблема. Ви можете не платити за те, що, на вашу думку, вам не потрібно – це ваше гарантоване право. Гнучкість та ексклюзивність юридичних послуг відрізняє мене від спеціалізованих у сфері нерухомості юридичних компаній.

Я теж була інвестором у новобудову і знаю, що вам потрібно знати, щоб не потрапити в халепу. Досвід перевірки вже близько 100 об'єктів первинного та вторинного ринку дозволяє мені, як юристу з нерухомості, заздалегідь передбачати ризики. Понад 30 судових процесів із захисту прав на нерухомість також надали мені можливість бачити заздалегідь і усувати проблеми ще до появи.

Я не продаю список проблем, я продаю їх вирішення, і це головний принцип моєї роботи.

Відгуки

відгук перевірка нерухомості
відгук перевірка переуступки квартири

 

відгук по суду
відгук адвокат Мохнюк Руслана

 

Всі відгуки на гугл картахВеду Youtube канал юриста з нерухомості, де ви можете:

 • Дізнатися, як мінімізувати ризики з новобудови
 • Дізнатися, як самостійно перевірити новобудову
 • Отримати безоплатну консультацію юриста з нерухомості

Блог

Продаж нерухомості під час війни

05/05/2022

Юрист з нерухомості розказує, що можна купити та як це зробити (актуально на травень 2022)

//Детальніше//

Як розірвати договір оренди?

 

15/04/2022

Як менше втратити грошей при розірванні договору оренди

//Детальніше//

Як покупцю повернути завдаток?

 

24/10/2021

Як повернути завдаток, якщо ви виявили, що квартиру купувати ризиковано та відмовилися від угоди?

//Детальніше//

Читати інші статті