Угода за допомогою іпотеки є ризикованою як для покупця, так і для продавця. Продавець переживає, щоб отримати повну суму грошей, оскільки віддає нерухомість до отримання оплати. А покупець переживає, щоб не залишитися винним банку та не втратити нерухомість. На жаль, випадки, коли купується об'єкт із прихованими проблемами – бувають. І тоді, потрібно не лише продовжувати платити іпотеку, а й боротися за право володіння нерухомістю. Супровід іпотечної угоди покликаний усунути ризики покупця та продавця.

Купівля квартири з підписанням договору іпотеки має ризики як для покупця, так і для продавця. Я - адвокат зі спеціалізацією у сфері нерухомості, більше 10 років захищаю права інвесторів та допомагаю максимально мінімізувати ризики клієнта.

 

Юридичний супровід іпотечної угоди та купівлі-продажу

 

Дзвоніть прямо зараз:

+38093 030 34 24  або   +38097 399 27 79

Супровід іпотечної угоди: ризики продавця

На що важливо звернути увагу продавцю на іпотечній угоді?

юрист з нерухомості супровід на угоді

У моїй практиці трапляються випадки, коли я супроводжую на угоді інтереси саме продавця. Угода відбувається у приміщенні банку. Нотаріус – від банку. Рієлтор – може бути теж від покупця. Звичайно, продавцю, який ще не отримав повну суму грошей за квартиру – страшно погоджуватися із відчуженням квартири. При цьому найважливіше – перевірити підписані банком та боржником угоди. При супроводі іпотечної угоди важливо переконатися, що сума збігається з тією, на яку погодився продавець.

Як відбувається оплата при іпотечній угоді?

Вся процедура підписання, вичитування та перевірки документів при супроводі іпотечної угоди займає кілька годин. Продавець отримає свою гарантію від банку про оплату, і ця гарантія виконується протягом 1 банківського дня. У той же день, продавець отримує свої гроші і угода вважається завершеною.

Усунення ризиків продавця за іпотечною угодою.

1. Правильна банківська гарантія.
Банки часто складають документи так, що якщо банк не здійснить оплату, стягнути гроші буде нелегко, оскільки між банком та продавцем немає договірних зобов'язань. Тому при супроводі іпотечної угоди необхідно вимагати належного оформлення гарантійних документів.

2. Правильний порядок підписання документів на угоді з іпотекою.
Якщо спочатку підписувалися документи щодо продажу, а потім - щодо оплати, то боржник може відмовитися підписувати іпотечний договір, і ризик неотримання оплати стає занадто високим, тому, насамперед, потрібно підписати документи з оплати.

3. Адвокат перевіряє документи під час супроводу угоди щодо іпотеки.
Перевірка повноважень підписантів, перевірка тексту договору купівлі-продажу, перевірка тексту договору іпотеки, контроль процедури часткової оплати, отримання необхідних документів від банку – всі ці дії контролює юрист з нерухомості. Якщо ви звернетеся до нас, з вами на угоду поїде адвокат, і ви будете спокійні, що всі документи оформлені належним чином.

Послуга юридичного супроводу іпотечної угоди

Супровід покупця

 • Консультування та аналіз документів;
 • Перевірка продавця;
 • Перевірка прав третіх осіб на нерухомість;
 • Виїзд на угоду.

Супровід продавця

 • Ведення переговорів;
 • Вичитка договорів;
 • Виїзд на угоду.

Супровід іпотечної угоди: ризики покупця

Супровід купівлі новобудови

Навіщо перевіряти права продавця на нерухомість?

Ризики покупця, безумовно, у 2 чи більше разів вищі, ніж ризики продавця. Наталія придбала квартиру в іпотеку. Вона здійснила часткову оплату під час угоди, і старанно оплачувала іпотеку щомісяця. За рік виявилося, що квартиру продали з порушенням закону. У продавця було відсутнє права на продаж, оскільки його колишня дружина не давала на це згоди.

У результаті, Наталія втратила квартиру після суду і залишилася винна банку за майно, що не належить їй. А борг став у рази більшим за вартість квартири. Наталія не користувалася послугами юриста з нерухомості для перевірки іпотечної угоди.

Багато банків перевіряють права продавця на квартиру. Але обов'язок перевіряти законність цього володіння та юридичні ризики – лежить на юристі з нерухомості під час супроводу іпотечної угоди.

Що перевіряється під час супроводу іпотечної угоди?

 • документи продавця;
 • історія володіння квартирою;
 • наявність суперечок за квартиру;
 • кредитна історія продавця;
 • наявність прав третіх осіб на нерухомість.

Для покупця важливо, щоб усі ці перевірки були проведені до угоди. На угоді перевіряються повноваження підписантів, умови договору, банківські документи та інше. Безумовно, договір іпотеки слід проаналізувати до угоди, Оскільки покупець має широкий вибір банків, і не всі договори однакові.

Тільки після аналізу всіх ризиків, підрахунку всіх прихованих платежів кредитним калькулятором та перевірки законності володіння нерухомістю, можна приймати рішення, і погоджуватися на угоду, або відмовитися від неї, якщо ризики занадто великі.

Спитайте адвоката

Краще 7 разів перевірити, ніж потрапити на недійсну угоду. Звертайтеся за перевіркою (у Львові та Львівській області, Києві та Київській області) за номером:
+38 (093) 030 34 24 або напишіть нам у будь-якому з месенджерів:

Відгуки

відгук перевірка нерухомості
відгук перевірка переуступки квартири

 

відгук по суду
відгук адвокат Мохнюк Руслана

 

Всі відгуки на гугл картахВеду Youtube канал юриста з нерухомості, на якому ви можете:

 • Дізнатися, як мінімізувати ризики при покупці новобудови
 • Дізнатись, як самостійно перевірити новобудову
 • Отримати безкоштовну консультацію адвоката з нерухомості

Блог

Продаж нерухомості під час війни

05/05/2022

Юрист з нерухомості розказує, що можна купити та як це зробити (актуально на травень 2022)

//Детальніше//

Як розірвати договір оренди?

 

15/04/2022

Як менше втратити грошей при розірванні договору оренди

//Детальніше//

Як покупцю повернути завдаток?

24/10/2021

Як повернути завдаток, якщо ви виявили, що квартиру купувати ризиковано та відмовилися від угоди?

//Детальніше//

Читати інші статті