У цій статті ми вирішили описати найважливіші дані з ключовими моментами за результатами юридичної перевірки другого будинку житлового комплексу «Форест парк». Стаття не носить рекламний характер, не закликає до інвестування в даний житловий комплекс, так само як і не застерігає від інвестування.

Критерії перевірки:

  • дозвільна документація;
  • право користування землею;
  • комунікації;
  • учасники будівництва;
  • аналіз договору.

 

Дозвільна документація

Юридична перевірка будь-якого житлового комплексу включає перевірку наявності дозвільної документації. ЖК «ФОРЕСТ ПАРК» віднесено до об'єктів з найвищим класом – СС3. Це добре, тому що виключено ризик анулювання дозвільної документації через заниження класу будівництва.

По ЖК «ФОРЕСТ ПАРК» отримано дозвіл на будівництво від 23.04.2020 № ІУ 113201141118, є експертиза проекту та містобудівні умови та обмеження. Таким чином , дозвільна документація – відповідає закону.

 

Право користування землею

Важливо під час проведення юридичної перевірки новобудови перевірити, чи має право забудовник на користування землею?

Земельна ділянка знаходиться у власності фізичної особи.

Орендар земельної ділянки – ТОВ «МАРВЕЛ ХОУМС».

Цільове призначення земельної ділянки – для будівництва багатоквартирного будинку.

Але спочатку цільове призначення було для будівництва приватного одноквартирного будинку. Цільове призначення фізособа-власник змінив не через рішення міської ради, а через рішення суду, яке було залишено чинним після перегляду судом апеляційної інстанції у 2019 році.

У 2017 році місцеві активісти у різний спосіб боролися проти будівництва (кримінальні справи, цивільні процеси тощо). Доходило навіть до того, що на земельну ділянку було накладено арешт та заборонено будь-які будівельні роботи. Але в 2018 році все ж таки арешт було знято за ухвалою суду.

Повернімося до права будівництва. Право користування землею – на ТОВ «Марвел ХОУМС», право будівництва – теж на них. Таким чином , право користування землею – відповідає закону.

 

Комунікації

Забудовник надати будь-які документи чи номери отриманих технічних умов на воду відмовився.

Відповіді на адвокатський запит щодо отримання техумов на підключення води та каналізації забудовник не надав.

Електрика. Відповідно до отриманої на адвокатський запит відповіді ДТЕК Київські регіональні мережі, ніхто із заявами на отримання технічних умов на підключення будинку на дату перевірки (жовтень 2020 р.) ще не зверталося.

Таким чином, станом на жовтень 2020 року з комунікаціями була повна невизначеність. Про що може говорити? Існує ризик того, що будинок взагалі не підключать до комунікацій, або підключать, але із затримками та покупцю про це доведеться переживати.

 

Учасники будівництва

Замовник будівництва ТОВ «МАРВЕЛ ХОУМС». Саме замовник будівництва має майнові права на побудований об'єкт.

Ці права нібито були передані від Інвестиційного Фонду «ДІНЕРО АКТИВ», яким управляє ТОВ «КЛЕРМОН ФІНАНС».

Як правило, якщо в будівництві беруть участь кілька юридичних осіб, вони розподіляють між собою побудовані квартири.

Для перевірки даних про те, що ТОВ «МАРВЕЛ ХОУМС» підтверджують право Інвестиційного Фонду «ДІНЕРО АКТИВ» продавати квартири і що саме права на квартиру, що цікавить передано «ДІНЕРО АКТИВ», було надіслано адвокатський запит.

АЛЕ відповідь на запит не було надано. Більше того, пошта так і не змогла знайти комусь вручити адвокатський запит, отже, з великою ймовірністю ТОВ «МАРВЕЛ ХОУМС» за своєю адресою не знаходяться.

Договір «Про організацію будівництва» відділом продажів для аналізу та зняття копій не був наданий.

 

Аналіз договору

У ході юридичної перевірки договору, за яким покупці купують квартири в новобудовах у ЖК «Форест парк», було виявлено, що інвестування відбувається за попереднім договором. Про мінуси попереднього договору ви можете почитати статті .

Не вдаватимуся до подробиць аналізу договору. Про це ви можете замовити юридичний висновок з більш докладним описом усієї викладеної вище інформації та рекомендаціями щодо доцільності інвестування та тих дій, які потрібно зробити для зменшення наявних ризиків.

Мій Youtube канал, де ви можете:

  • Дізнатися, як мінімізувати ризики при купівлі новобудови
  • Дізнатися, як самостійно перевірити новобудову
  • Отримати безкоштовну консультацію адвоката по нерухомості