Якщо не вистачає грошей на квартиру, що краще купити: квартиру в іпотеку, чи новобудову у розстрочку, чи новобудову в іпотеку? Давайте розберемо плюси та мінуси кожного з варіантів.

Почнемо з іпотеки.

Плюси іпотеки на квартиру:

 1. Ви вже живете в квартирі, хоча її поки не можна вважати вашою;
 2. Ви не витрачаєте кошти на оренду житла;
 3. Ви можете почати ремонт та жити так, як вам подобається;
 4. Ви можете виділяти гроші на розвиток бізнесу, адже розтягнули в часі виплати за квартиру.

Мінуси іпотеки на квартиру:

 1. Відсотки за користування іпотекою досить високі. Сплативши 30% вартості квартири, що коштує, наприклад, 60000 доларів США, ви берете в кредит 42000 доларів США. Середня відсоткова ставка по кредиту без додаткових комісій складає 20% на строк до 24 місяців. При таких умовах, ви лише за перший рік переплатите 8 400 доларів США. Звичайно, орендна плата буде становити не більше 5000 доларів США. Тому оплата оренди + відкладання коштів буде вигідніше, ніж квартира в іпотеку.
 2. Якщо прострочити виплати, то борг може вирости у багато разів. При цьому квартиру можуть забрати, а всю сім’ю – виселити на вулицю, та ще й боргова яма може розростися так, що ви будете віддавати свій кредит майже все життя, не маючи при цьому житла.
 3. Вартість ремонту ви не зможете відшкодувати, якщо вашу квартиру в іпотеку забере банк (це коштуватиме вам довгих судових суперечок).
 4. Ви не застраховані від судових спорів за квартиру з боку третіх осіб.

 

 • Звертаю вашу увагу на те, що банк не перевіряє юридичні ризики при купівлі вторинної нерухомості, а лише перевіряє рентабельність та законність володіння на даний момент.

 

Плюси новобудови у розстрочку:

 1. Ціна на новобудову буде меншою, ніж на вторинне житло у нових кварталах, тому це може бути вигідною інвестицією;
 2. Ви можете поступово оплачувати вартість своєї майбутньої квартири, і не складати гроші під подушку;
 3. Вартість вашої квартири зростає на ринку з кожним побудованим поверхом, тому ви можете заробити, продавши квартиру, що вже здана в експлуатацію..
 4. Розстрочка (зазвичай до 24 місяців) може бути безвідсотковою.

Мінуси новобудови у розстрочку:

 1. Є ризики, на які ви можете вплинути, замовивши підбір безпечної юридично новобудови, а є ризики, на які ви не можете вплинути – економіка країни, платоспроможність інших інвесторів, ціни на будівельні матеріали;
 2. Вартість квартири зазвичай прив’язується до курсу долара і неоплачені квадратні метри можуть коштувати вам дорожче, ніж ви цього очікувати, але при цьому ви завжди можете продати квартиру за переуступкою, якщо інвестуєте у юридично надійну новобудову;
 3. Площа квартири може виявитись більшою, і вартість додаткових зайвих метрів прийдеться оплачувати у короткі строки.
 4. Ви можете вже виплатити розстрочку, а квартира все ще не здана в експлуатацію (тоді є час, щоб зібрати кошти на швидкий ремонт, або ж стягнути з забудовника кошти за прострочку виконання зобов’язання, з чим ми вам можемо допомогти).

 

Який варіант для вас кращий – вибір за вами, але і купівля квартири в іпотеку на вторинці і купівля новобудови у розстрочку, безумовно мають вищі юридичні ризики, ніж 100% оплата вартості квартири. А тому, щоб уникнути цих ризиків, варто замовити юридичну перевірку новобудови

Сьогодні ви можете зробити все, що від вас залежить, щоб обрати надійний юридично об’єкт для інвестування, а вже інші ризики, що від вас не залежать, нехай обходять стороною.

Для замовлення юридичної перевірки новобудови, чи квартири на вторинці зв’яжіться з нами за контактами нижче.

 

Мій Youtube канал, де ви можете:

 • Дізнатися, як мінімізувати ризики при купівлі новобудови
 • Дізнатися, як самостійно перевірити новобудову
 • Отримати безкоштовну консультацію адвоката по нерухомості