Що таке нотаріальна форма договору? Це договір, підписи на якому засвідчені нотаріусом. І який викладено на нотаріальному бланку.

Що перевіряє нотаріус під час посвідчення?

✔1. Угода добровільна та сторони самі хочуть її укласти.

✔2. Паспорти та особи, що прийшли до нотаріуса, збігаються.

✔3. Якщо це продаж нерухомості, то нотаріус ще й перевіряє документи, що встановлюють право на нерухомість.

ЩО НОТАРІУС НЕ ПЕРЕВІРЯЄ?

1. Відповідність угоди законам України і тим більше інших країн (угода може бути і недійсною і нотаріус у цьому не винен).

2. Справжність документів, відсутність підробок на документах (хоча інструкція і передбачає перевірку на відсутність підчисток на документах, на жаль, притягти нотаріуса до відповідальності за угоду за підробленими документами вкрай важко, знаю на досвіді клієнтів, які намагалася притягнути нотаріуса до відповідальності, але... нотаріус нічого "не знав").

3. Право укладати договір. Так, якщо ви укладаєте попередній договір купівлі продажу або інший договір, за яким не потрібно реєструвати перехід права власності на рухоме або нерухоме майно, його суть нотаріусом не перевіряється.

4. Дійсність іноземних довіреностей. І їхня правильна форма. Теж із досвіду представництва інтересів клієнтів. Конвенції, запити до держ.органів, закон застосування - це все нотаріус не перевіряє.

5. Не перевіряє відповідність перекладів мов, якщо договір підписує іноземець (це робить перекладач, який не завжди знає спеціальну юридичну англійську).

ЯКИЙ ВИХІД?

Звернутися до адвоката. Саме адвокат перевіряє законність правочину, іноземне законодавство, запитує у сторін ті документи, які закон не вимагає, але які допоможуть упевнитися у законності угоди. І адвокат із знанням англійської мови допоможе вам уникнути ситуації, коли іноземний контрагент вас не зрозумів, або зрозумів неправильно.

 

Мій Youtube канал, де ви можете:

  • Дізнатися, як мінімізувати ризики при купівлі новобудови
  • Дізнатися, як самостійно перевірити новобудову
  • Отримати безкоштовну консультацію адвоката по нерухомості