У 2021 рік всі вступили з новими очікуваннями та надіями на розвиток. Ринок нерухомості у Києві та Київській області – не виняток.

Новобудови у 2021 році продаватимуться значно активніше. Безліч житлових комплексів добудували у 2020 році чергові секції та не встигли ввести в експлуатацію свої будинки. Чому? Тому що відбулося реформування структури органів державної влади у сфері контролю над будівництвом.

Якщо ви вирішили купити квартиру у 2021 році, то вам важливо знати про те, що з 1 січня 2021 року запрацювали нові зміни у містобудівному законодавстві.

Зокрема, встановлено адміністративну відповідальність (ст. 166-27 Кодексу про адміністративні правопорушення) держслужбовців за неправомірні відмови, ненадання відповіді, порушення строків, анулювання своїх же рішень з порушенням порядку, встановленого законодавством. І штрафи за подібні порушення передбачені у розмірі від 3400 грн. до 6800 грн., а рішення про притягнення до відповідальності законодавець поклав на Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (як на орган, що реалізує політику у сфері надання адміністративних послуг).

Єдина система у сфері будівництва у 2021 році міститиме більше даних, що допоможе вам купити квартиру у 2021 році набагато легше, попередньо перевіривши новобудову у реєстрі. А індетифікатор об'єкту будівництва тепер повинен буде включатись у договір про купівлю новобудови, укладений після 1 січня 2021 року. Це важливо знати тим, хто вирішив купити квартиру в 2021 році на первинному ринку (новобудову в 2021).

Наприклад, якщо ви вирішите купити новобудову через Фонд фінансування будівництва, ви зможете сміливо вимагати включення ідентифікатора з Реєстру до умов договору.

І навіть у рекламі новобудов тепер потрібно буде вказувати ідентифікатор із Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Такі зміни повинні викликати більше довіри інвесторів, які вирішили купити новобудову в 2021 році, тому очікується попит на таку нерухомість.

Що стосується покупки квартири в 2021 році на вторинному ринку, то тут, як і завжди, все залежить від економічних показників. Якщо гривня буде стабільною, то ціни можуть підвищуватися, а якщо долар піде вгору, то й ціни можуть знизитись, оскільки купівельна спроможність українців при цьому теж стане нижчою.

Купівля квартири - це завжди ризик, незалежно від того, купуєте ви на вторинному ринку або новобудову. Якщо ви цінуєте свій час та гроші, то раджу використовувати наступні рекомендації:

  1. Вибирайте об'єкти, які за ціною середньої або високої категорії. Дуже дешеві пропозиції, зазвичай мають на увазі наявність додаткових проблем. Якщо ви хочете дізнатися яких саме проблем, скористайтесь послугами юриста з нерухомості.
  2. Пам'ятайте, що форма договору купівлі нерухомості – нотаріальна. Купівля новобудов за попереднім договором також має бути нотаріальною. Але якщо ви купуєте новобудову через участь у Фонді фінансування, кооперативі, або майнові права – простої письмової форми достатньо.
  3. При придбанні нерухомості завжди потрібно пам'ятати про подружжя, як сторони продавця, так і покупця, тому обов'язково подбайте про письмову згоду. Форма згоди має бути такою самою як і сам договір.
  4. Якщо продавець сам нещодавно купив цю нерухомість, то варто насторожитися, і отримати експертний висновок про безпеку угоди, або все ж таки пройти повз такий об'єкт і пошукати ще.
  5. Перевіряйте обраний об'єкт на наявність юридичного «підводного каміння». Для цього ви можете звернутися до спеціалістів – замовивши юридичний супровід угоди.

Мой Youtube канал, на котором вы можете:

  • Узнать, как минимизировать риски при покупке новостройки
  • Узнать, как самостоятельно проверить новостройку
  • Получить бесплатную консультацию адвоката по недвижимости