Перевірка квартири та приміщення

Оренда квартири чи приміщення в Києві часто буває досить вартісною. Укладаючи договір оренди ви одразу оплачуєте за перший місяць оренди, за останній місяць оренди, комісійні рієлтора. І виходить, вартість вкладених коштів дорівнює тримісячній орендній платі. Віддати аби кому більше 30000 грн не хочеться. Нажаль, не всі рієлтори роблять юридичну перевірку об’єктів перед здачею, а лише дані з реєстру, які отримують добросовісні рієлтори все ще лишають ризики на рівні 60%, і знизити їх до 20% можна звернувшись до адвоката за перевіркою не лише нерухомості, але й власника. А може, вам було б варто перевірити і рієлтора, якщо ви з ним особисто не знайомі.

 

1. Навіщо перевіряти квартиру перед орендою?

Випадок 1

схема1

Олена підписала з рієлтором договір про інформаційні послуги, оплатила рієлтору, отримала адресу, приїхала в квартиру, а господарі і не знають, що їх квартиру здають в оренду.

 

 

Випадок 2

схема2

Михайло підписав договір оренди з «ніби» представником власника, оплатив тримісячний розмір оренди, завіз всі свої речі і через 2 дні до нього з’явилася справжня власниця з поліцією та вимогою залишили приміщення.

 

 

Випадок 3

схема3

Христина уклала договір оренди з власником, здійснила всі оплати, заселилася, і радісно собі жила в квартирі цілий місяць, але зі спливом місяця, вона дізналась, що ця квартира в іпотеці, і банк вже звернув стягнення на предмет іпотеки. І звичайно, оскільки договір оренди у неї не з банком, їй прийшлося з’їхати. Ніхто їй гроші не повернув, оскільки у договорі для цього не було прописано умов.

 

Всі ці випадки з реального життя. І всіх їх можна уникнути, якщо звернутися до адвоката до укладення договору, а не після. Краще запобігти проблемі, ніж шукати її вирішення, коли вже всі правила прописані у договорі не на вашу користь, а ви про це навіть не здогадуєтесь, бо рієлтор сказав, що це «стандартний» договір оренди, який укладають всі.

⚡Пам’ятайте, ви маєте право перевірити того, з ким ви укладаєте договір оренди. Ви не можете укласти договір з мамою повнолітнього власника, чи з його братом, чи сестрою. «Стандартних» договорів оренди не існує!

Відповідальність за зміст договору та дійсність зобов’язань по договору оренди лежить на його підписантах. Вважається, якщо ви підписали договір, то ви його читали. Якщо не хочете читати, то довірте це професіоналам.

подзвонити адвокату

2. Навіщо перевіряти приміщення перед орендою?

Перевірка приміщення перед орендою мало відрізняється від перевірки житлової нерухомості. Так само, як і з житловою нерухомістю, потрібно перевірити і власника, і об’єкт оренди і узгодити умови договору.

Особливості перевірки приміщення перед орендою наступні:

  • перевірити повноваження підписанта (якщо це юридична особа) та обмеження на укладення договорів (статут та реєстр);
  • перевірити ділову репутацію через судові спори з попередніми орендарями, щоб визначити, як орендодавець будує відносини з орендарями;
  • прописати в договорі запобіжники на випадок неочікуваного розірвання та порушення прав орендаря, тощо.

Орендуючи приміщення, орендарі часто роблять там ремонт, вкладаючи у нього немалі гроші. При цьому, не всі знають про те, як це правильно юридично закріпити, для цього і проводиться юридичний аналіз договору оренди з внесенням змін та перевірка власника.

Ризики, які може усунути юридична перевірка договору оренди приміщення:

  • підписання договору оренди не уповноваженою особою;
  • визнання договору оренди недійсним;
  • підписання договору оренди з органом державної влади без потрібних погоджень і визнання його недійсним через це;
  • наявність інших діючих договорів оренди;
  • невигідні умови оренди, які можуть призвести до втрати орендарем суми завдатку;
  • витрата орендарем всіх коштів, що витрачені на проведення ремонту;
  • визнання договору оренди неукладеним;
  • оренда приміщення, право власності на яке оскаржується в суді, тощо.

3. Як вирішити конфлікт з орендодавцем?

Перевірка орендодавця та орендованої квартири допоможуть вам уникнути проблем в майбутньому. Але що робити, якщо ви вже в халепі і у вас вже виник спір з орендодавцем?

Для успішного вирішення конфлікту з орендодавцем важливо дотримуватися наступних принципів:

  1. Вчасно звертайтеся за допомогою. Пам’ятайте, до штрафних санкцій застосовується строк позовної давності в 1 рік, а загальний строк – 3 роки. Але є ще й строки, прописані в договорі. Якщо в договорі вказано, що для його продовження потрібно написати заяву за місяць до закінчення, то звертатися до адвоката після закінчення строку договору з побажанням договір продовжити вже недоцільно. Все має бути завчасно.
  2. Фіксуйте всі переговори. Найкраще вести листування електронною поштою, чи месенджером, але з зареєстрованого номеру телефону. Судова практика по використанню листування Viber/Telegram у якості доказів дуже неоднозначна. Покладатися лише на листування – не варто. Використовуйте відеозаписи та записи дзвінків. Щоб такі записи використати у якості доказів, потрібно отримати згоду іншої сторони. Робіть ваші відносини максимально прозорими. Якщо можливо, після кожної зустрічі бажано фіксувати ваші домовленості в письмовому протоколі зустрічі з підписами. В такому протоколі потрібно зазначити, хто був присутній, які питання вирішували, що вирішили, зазначити дату та підписи.
  3. Користуйтеся послугами експертів для того, щоб зафіксувати обставини. Наприклад, для визначення вартості нанесеної шкоди, факту наявності грибка, факту відсутності ваших речей в квартирі чи будинку, тощо.

Якщо ви звертаєтеся до нас, то ми спочатку допомагаємо вам вжити всі можливі заходи, щоб не довести справу до суду. Ведемо переговори, готуємо претензії, розробляємо стратегію дій, тощо. І лише, якщо жодні заходи досудового врегулювання не дали результату, то супроводжуємо вашу справу в суді від самого початку до передачі на виконання виконавцю.

З якими позовами можна звертатися до суду, щоб вирішити конфлікт з орендодавцем?

  1. Про стягнення переплачених коштів;
  2. Про розірвання договору оренди;
  3. Про визнання договору оренди укладеним;
  4. Про усунення перешкод у користуванні об’єктом оренди;
  5. Про стягнення витрат на ремонт;
  6. Про визнання договору оренди недійсним (зазвичай зі сторони орендодавця);
  7. Про припинення договору оренди;
  8. Про визнання договору купівлі-продажу об’єкту оренди недійсним, тощо.

Якщо у вас виник конфлікт по договору оренди, звертайтеся до нас, ми допоможемо вам його вирішити.

 

Маєте намір орендувати нерухомість?
Замовляйте перевірку у нас
Подзвонити
подзвонити адвокату